За два дена ќе наполнеше 41. година: Познат пејач пронајден МРТОВ во станот – Се уште непозната причината за смртта

Пејачот починал 7. дена пред неговиот 41. роденден
Шкотскиот пејач Дариус Кембел, кој на јавноста и стана познат по учеството на натпреварот „Поп идол“, починал на 41-годишна возраст, објавија шкотските медиуми.
Според извештаите, музичарот бил пронајден во неговиот стан, а причината за смртта се уште не е позната.


– Со голема тага соопштуваме дека Дариус Кембел Данеш почина. Дариус беше пронајден мртов во својот кревет во Рочестер. Тој беше прогласен за мртов на 11. август. Локалната полиција потврди дека нема знаци на самоубиство или сомнителни околности. Причината за неговата ненадејна смрт се уште не е позната, а анализата продолжува. Бараме љубезно да ги почитувате нашите желби за приватност во овој момент додека се справуваме со трагичната загуба на нашиот син и брат“, се вели во соопштението на семејството, како што пренесува NME.

Тој се појави и во „Guys And Dolls“, „Gone With The Wind“, „Funny Girl“ и „From Here To Eternity“. Живееше во Америка и беше во врска со канадската актерка Наташа Хенстриџ. Тие се венчале во 2011. година на ранч во Санта Барбара, Калифорнија, а потоа се разделиле.
Според неговите пријатели, Дариус бил многу возбуден поради враќањето во Велика Британија и натпреварот „Поп идол“, кој ќе се снимал на Вест Енд.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЛЕТОТ КОЈ ГИ „РАЗВЕДЕ“ – Анџелина Џоли го обвинила Пит за физички напад: Ја грабнал за главата, па ги нападнал децата…

Еден од најпознатите холивудски парови Анџелина Џоли и Бред Пит повторно се во центарот на …