(ВИДЕО+ФОТО) Позната американска атлетичарка признала дека и е тешко да најде партнер – „секс само кога ќе стапам во брак“

Американската олимпијка Лоло Џонс (40) ја изненади јавноста признавајќи дека никогаш во животот немала односи.

View this post on Instagram

A post shared by Lolo Jones (@lolojones)

loading...

А причината за тоа, како што наведува Лоло за странски медиуми, е тесно поврзана со потенцијалниот брак. Имено, спортистката цврсто одлучила да има односи дури кога ќе стапи во брачна заедница со својот партнер.
„Се обидов со луѓе од различни општествени сфери, дури и со колеги спортисти, но секогаш ќе дојдеше до раскинување и ќе ми се скршеше срцето. Решена сум да имам секс за прв пат само кога ќе се омажам“, изјавила неодамна Лоло.


View this post on Instagram

A post shared by Lolo Jones (@lolojones)


Јавното признание не и помогнало, а сега и е уште потешко да најде партнер.
„По оваа изјава ги изгубив сите шанси за нормални средби со мажи. Порано секогаш мислев: ‘Во ред, како да му кажам, дали да чекам да ме запознае како личност или веднаш да му кажам дека јас не сакам односи пред брак“, искрена е Џонс.

View this post on Instagram

A post shared by Lolo Jones (@lolojones)

Но, таа не се откажала од желбата да има деца па ја почнала поцедурата за замрзнување на јајни клетки.

View this post on Instagram

A post shared by Lolo Jones (@lolojones)


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Крај на една бајка – Жизел Бундхен и Том Брејди се разведуваат: „Тој треба да си ја следи среќата“

Како што потврдиле извори за Page Six, Жизел Бундхен и Том Брејди не успеале да …