ЈУНАЈТЕД НА РОНАЛДО МУ ГО ПОДГОТВУВА НАЈГОЛЕМОТО ПОНИЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТОТ! Ако се случи ова – Европа ќе ја „стресе“ фудбалски земјотрес!

Кристијано Роналдо би можел да добие раскин на договорот на барање на Манчестер Јунајтед.
Кристијано Роналдо ова лето на Манчестер Јунајтед му донесе многу проблеми. Не дојде на подготовките, бараше трансфер, а потоа и нов договор кога сите го одбија, додека врската со Ерик тен Хаг изгледа како воопшто да не „кликнале“ и веројатно никогаш нема.
Поради сето ова, Тен Хаг мора да „пресече“ за Манчестер Јунајтед да се врати на вистинскиот пат, а еден од начините е да се раздели со Роналдо, макар и „на сила“.


Добро информираниот британски „Скај Спортс“ пренесува дека Манчестер Јунајтед сериозно размислува за раскин на договорот, особено откако лошо се однесувал на првите два меча од новата сезона и со тоа ја уништил атмосферата во тимот. Најпрво седнал на резервната клупа во поразот од Брајтон (1:2), потоа го одигра целиот меч против Брентфорд (0:4), а потоа си замина без поздрав од Тен Хејг, додека не смеел ниту да погледне кон навивачите.
Сите во клубот сега мислат дека Кристијано Роналдо само ја расипува атмосферата на „Олд Трафорд“ и дека најбезболно ќе биде ако го раскинат договорот, со тоа што тоа сериозно би го разнишало неговиот углед, дури и да сакаше да го добие тоа.

View this post on Instagram

A post shared by 90+ (@ddoksanarti)


„Едноставно е невозможно да не се зборува за мене барем еден ден. Во спротивно не би заработиле пари. Знаете дека нема да привлечете внимание ако не пишувате лаги. Продолжете, можеби некогаш ќе погодите”, напишал Кристијано Роналдо на Инстаграм додека се обидувал да ја прикрие вистината за заминувањето од Јунајтед ова лето.


Единствениот проблем е што Јунајтед ќе мора да му го плати и последниот денар од договорот, што не сакал да го направи, но можеби ќе мора да го сторат за да можат да го притиснат копчето за ресетирање.
Кристијано Роналдо има 37. години и се уште нема постигнато гол оваа сезона.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КАПИТЕНОТ НА ШВАЈЦАРИЈА – Џака победата против Србија му ја посветил на косовскиот херој, а потоа смислил генијален начин ФИФА да не го казни

Синоќешната средба меѓу Србија и Швајцарија изобилуваше со инциденти, а и по средбата ситуацијата не …