(ФОТО) „Вечна убавица“: Холивудската актерка позирала во бикини и покажала фит фигура

Алисиа Силверстон летува во Грција со пријателите. Таа позирала на јахта во бикини и на Инстаграм споделила како ги започнуваат утрата и ги покажала своите витки нозе и рамниот стомак.
„Вака го започнуваме утрото во Грција“, напишала таа и добила голем број комплименти.
„Вечна убавина (внатрешна и надворешна)“, „Апсолутна кралица“, „Како грчка божица“, пишува во некои.

View this post on Instagram

A post shared by Alicia Silverstone (@aliciasilverstone)

loading...

Холивудската актерка ја одржува фигурата со часови по јога и танц. Вели дека тоа се активностите кои ја радуваат. Освен тоа, речиси секој ден ги шета своите кучиња.
„Добро е да се движите и да бидете на свеж воздух“, рекла таа.
Алиша е веган кога станува збор за исхраната. Таа вели дека тоа е исхрана поради која се чувствува добро физички и психички. Таа, исто така, го напиша и готвачот The Kind Diet и лансираше вегански бренд на витамини.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Крај на една бајка – Жизел Бундхен и Том Брејди се разведуваат: „Тој треба да си ја следи среќата“

Како што потврдиле извори за Page Six, Жизел Бундхен и Том Брејди не успеале да …