Маслото од кантарион е идеално за превенција од ШЕСТ здравствени проблеми

За секоја болест постои одредена билка, а маслото од кантарион е идеално за превенција од дури шест болести
Маслото од кантарион потекнува од растение кое во народот сè уште е познато како трева на Богородица, а се вели дека не постои болест, физичка и психичка, која ова масло не може да ја излечи. Од кожни болести и оштетување до депресија, маслото од кантарион ќе се грижи за она што ве мачи.

ДЕПРЕСИЈА
Маслото од кантарион има антибактериско и антивирусно дејство, а истражувањата покажале дека делува и на депресијата, па дури и на сезонската депресија, бидејќи го балансира нивото на хормоните серотонин и допамин.


ПРОБЛЕМИ СО КОЖАТА
Маслото од кантарион е одличен избор како лек за проблеми со кожата, поради неговото антибактериско дејство, раните побрзо ќе зараснат додека можете да лекувате и изгореници од прв степен. Но, не се советува да го користите кога ќе се сончате, бидејќи може да ја зголеми можноста за црвенило и изгореници на кожата. Се користи на кожата со мачкање на одредено место, но не го ставајте на оние рани кои се уште крварат.

This image has an empty alt attribute; its file name is kantarion-1.jpg


ПРОБЛЕМИ СО ДИГЕСТИВНИ ПРОБЛЕМИ И ВОСПАЛЕНИЕ
Може да се користи и кога ве боли стомакот, при воспаление на јајниците, но и за болни бубрези, како и против дијареа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Британските лекари советуваат: Доколку имате проблеми со кардиоваскуларниот систем, внимавајте на внесувањето на суво овошје

Треба да внимавате ако имате проблеми со срцето Кардиоваскуларните болести го заземаат неславното прво место …