КАКО СЕКОЈ ОБИЧЕН ЧОВЕК – Грците го „уловиле“ Борис Џонсон, а се изненадиле од реакцијата: Се’ е снимено на ВИДЕО!

Британскиот премиер Борис Џонсон моментално е на одмор во Грција, каде мештаните го снимиле како купува намирници во близина на Атина.
Џонсон бил во супермаркет со сопругата Кери Симондс, а ги следеле и двајца од обезбедувањето. Политичарот со насмевка го поздравило лицето кое го снимало, а јасно било дека навистина ужива на одморот.

This image has an empty alt attribute; its file name is boris-dzonson-po-sedmi-pat-tatko-1.jpg


Продавницата во која се наоѓал се наоѓа во атинското предградие Неа Макри, кое не е далеку од куќата на неговиот татко Стенли. Борис Џонсон е обожавател на грчката култура и зборува старогрчки, а ова не е првпат британски политичар да биде забележан на одмор во Грција. Пред да стане премиер, тој беше фотографиран на плажа на грчкиот остров Трикери во 2016. година.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЛАРА ФЛИН БОЈЛ – Ѕвездата на „Твин Пикс“ ретко се појавува во јавноста, многумина сметаат дека изгледа непрепознатливо

Лара Флин Бојл беше ѕвезда на серијата „Твин Пикс“ во раните 1990-ти. После тоа таа …