Дневен хороскоп за понеделник, 15.08.2022: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да ве наведе на своите емотивни планови…

Овен
Љубов:
Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или видите. За жал, останувате лишени од разни потреби.
Работа:
Не верувате во нечии повеќекратни ветувања, па барате убедливи докази или дополнителна гаранција за деловен договор.
Здравје:
Планирајте вечерните часови да ги поминете во интересно друштво и во опуштена атмосфера.

Бик
Љубов:
Изгледате вознемирено. Порано или подоцна, мора да прифатите нечии правила за заеднички живот и „емоционално предупредување“.
Работа:
Се обидувате да го привлечете вниманието на околината во насока која најмногу одговара на вашите деловни интереси.
Здравје:
Треба да ја подобрите концентрацијата.


Близнаци
Љубов:
Вашето незадоволство е минлива фаза. Ситните размени и „емотивните убоди“ само ја влошуваат заедничката врска.
Работа:
Големите ефекти понекогаш брзо исчезнуваат. Нема потреба да паѓате на лажни впечатоци за деловни можности.
Здравје:
Насочете ги мислите во позитивна насока, важно е да се опуштите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

#MалиШтрумфовиГолемиЦели Штрумфовите кои се во Ист Гејт Мол до 9 Декември, се главните протагонисти во …