(ФОТО) Ѓоковиќ тешко го поднел масакрот во Цетиње, се огласил со емотивна порака

Новак не останал нем за грозоморното злосторство.
Целиот регион го потресе страшното злосторство во Цетиње, Црна Гора, кога Вук Бориловиќ во петокот уби 11. лица, меѓу кои и две деца.
Цела Црна Гора остана во неверување и во земјата е прогласена тридневна жалост, а многумина се уште не можат да се дојдат на себе од шокот.
Новак Ѓоковиќ проговорил за страшното злосторство и оставил порака на Инстаграм.
Заедно со слика од црна роза, остави „смајли“ што плачат и се молат со датумот кога е извршен масакрот.
Ѓоковиќ е врзан за Црна Гора каде поминува многу време, а поголемиот дел од летото го помина на црногорското приморје.

This image has an empty alt attribute; its file name is djokovic-cetin-je-614x1024.jpg

loading...

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Озил објавил фотографија од болничкиот кревет со надеж дека ќе реши долгогодишен проблем

Поранешниот германски репрезентативец Месут Озил објавил дека операцијата на грбот му „минала добро“ и дека …