(ФОТО) Театарот „Чекори“ вечерва ќе ја изведе „Женски работи“ од Жан Клод Дино

Театарот „Чекори“ денес, 14.08.2022 во 20 часот на сцената на Домот на културата „Димитар Влахов“ во Автокоманда премиерно ќе ја изведе претставата „Женски работи“ од авторот Жан Клод Дино, а во режија на Маја Ѓурчевска. Улогите во претставата ги толкуваат Зорица Манева, Ангела Наумовска и Маја Ѓурчевска, суфлер, инспициент, тон и светло мајстор е Никола Димевски.

This image has an empty alt attribute; its file name is zenski-raboti.png

loading...

Делото спаѓа во жанрот црна комедија, а влезниците по цена од 100. денари можат да се набават на самиот влез, пред почеток на претставата.
Со своето 48-годишно постоење, Театар „Чекори” е најстариот алтернативен театар во Македонија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва започнува 10. Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“

500 ученици од Македонија и од шест европски земји на 10. „Џифони Македонија“ 5 октомври: …