Еден вид сирење ги зајакнува коските, докажаа научниците

Она од што се плашиме е секогаш некаде пред или зад нас, па кога станува збор за здравјето, потребно е навреме да откриеме што можеме да направиме за да не ни се остварат стравовите. Научниците докажаа, како и секогаш, дека исхраната секогаш некако има некаква врска со тоа.
Ако на вас или на некој што го познавате му е дијагностицирана остеопороза, тогаш далеку од тоа дека сте сами. Околу 54. милиони луѓе во Соединетите држави имаат остеопороза, додека околу 200. милиони луѓе ширум светот се смета дека ја имаат оваа болест, која може да ги ослабне коските и да доведе до непријатни скршеници или болни фрактури, според Клиниката во Кливленд, а да не зборуваме за бројот на луѓе изложени на ризик од развој на остеопороза.
За среќа, постојат одредени работи што можете да ги правите и одредени видови храна што можете да ја јадете за да помогнете во спречување на остеопороза. Ова вклучува вклучување на одредени видови сирење во вашата редовна исхрана, известува Eat This Not That.

This image has an empty alt attribute; its file name is jarlsberg-sirenje.jpg

loading...

Во една нова студија неодамна објавена во списанието „BMJ Nutrition, Prevention & Health“, 66. жени биле поделени во две групи и од нив било побарано да консумираат или две унци (57 грама или шест парчиња) Jarlsberg сирење или околу 1,75 унци (50 грама) на сирење Камембер за време на рандомизирано клиничко испитување. Тие требало да го јадат доделеното сирење шест недели, а потоа да поминат уште шест недели консумирајќи различно сирење. По тестовите на крвта и по разгледувањето на одредени варијабли, оние кои стојат зад студијата откриле дека конзумирањето на сирење Jarlsberg помага да се спречат коските да станат потенки.

This image has an empty alt attribute; its file name is kamembert-sirenje.jpg


Доколку не сте запознаени со сирењето Jarlsberg, треба да знаете дека тоа е „благо сирење направено од кравјо млеко, класифицирано во категоријата швајцарски сирења“.

Дополнително, иако и Јарлсберг и Камембер се слични кога станува збор за содржината на масти и протеини, експертите посочуваат дека Јарлсберг „е богат со витамин К2, кој може да го подобри здравјето на коските покрај калциумот и витаминот Д“. Затоа, сирењето Јарлсберг може да помогне во спречување на остеопороза.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Грешки со кои жените ги уништуваат совршените врски

Истражувањата постојано укажуваат на разлики во начинот на размислување на мажите и жените Многу врски …