(ФОТО) Многу луѓе плачеа поради неа, а денес не би ја препознале: Еве како изгледа познатата ЕСМЕРАЛДА 

Сите го чекаа моментот да видат дали ќе прогледа
Покрај музиката, 1990-тите дефинитивно ги одбележаа и латиноамериканските серии. Луѓето обожаваа да ги гледаат, се поистоветуваа со ликовите, а некои дури и се расплакуваа.
Тажните сцени и животи во серијата ги потсетуваа луѓето на своите, а кога ќе се случат некои тажни работи, за нив ќе се зборува со денови. Една од омилените серии од овој период беше „Есмералда“, поради која многумина ја преживеаја вистинската драма која ја интерпретираше мексиканската актерка Летисија Калдерон.

View this post on Instagram

A post shared by Lety Calderón (@letycalderon79)

loading...

Есмералда беше млада и убава девојка со светла кожа родена слепа, а до последната епизода сите чекаа само едно, дали ќе прогледа. Летиција, иако важеше за една од најубавите латиноамерикански актерки, денес не личи на онаа слепа девојка од серијата.
Во 1997. година се омажи за Марко Лопез, но по две години се разведоа. Потоа го запознала Хуан Кољадо со кого застанала пред олтарот во 2003. година и со кого ги има синовите Лусијано и Карло.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЛЕТОТ КОЈ ГИ „РАЗВЕДЕ“ – Анџелина Џоли го обвинила Пит за физички напад: Ја грабнал за главата, па ги нападнал децата…

Еден од најпознатите холивудски парови Анџелина Џоли и Бред Пит повторно се во центарот на …