(ВИДЕО) НА ОСТРОВОТ СКИЈАТОС – Погледнете колку ниско поминал авионот над група луѓе додека слетувал на грчки аеродром

Аеродромските писти обично се одвоени и оградени заради безбедност, но онаа на грчкиот остров Скијатос е толку блиску до патот и плажата Ксанемос на брегот на Егејското Море што авионите при слетувањето летаат многу ниско, само неколку метри над луѓето.
Тоа најдобро го докажува видеото објавено на сервисот Јутјуб, а на кое се гледа слетувањето на Airbus A321neo од неколку агли.

loading...

Бучавата и глетката за некои се страшни, додека на други ова искуство им е возбудливо и самите сакаат да бидат сведоци на таков момент.
Меѓу присутните имало и такви кои само уживале во глетката, додека други се фотографирале и го снимале авионот.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСНО! ЈА ВРЗАЛА КОСАТА И ОТИШЛА ДА СЕ БОРИ А ПОТОА Е УБИЕНА: Имала само 20. години и штотуку станала новиот симбол на револуцијата!

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран на протести, која преку …