Веќе 10 години не може да најде девојка, а зад се се крие малку чудна причина: „Наскоро ќе стане ТАТКО НА 59 ДЕЦА!“

Американски државјанин себеси се нарекува „сериски донатор на сперма“. Оваа активност ја започнал пред повеќе од осум години, а вели дека го водат чисто алтруистички причини, бидејќи искрено сака да им помага на семејствата без деца, па не наплаќа за своите услуги.
Кајл Горди (30) од Лос Анџелес има 48. деца, а 10. или 11. бебиња на кои му е биолошки татко допрва треба да се родат. Меѓутоа, штом ќе му каже на спротивниот пол што работи за живот, тие му вртат грб, па тој 10. години не може да најде девојка.
Тој е донатор на сперма, им помага на самохраните мајки, на лезбејските парови, како и на хетеросексуалните парови да добијат дете. Услугите, кои се бесплатни, се промовираат на социјалните мрежи. Тој не оди во банката за сперма, туку директно комуницира со клиентите.
Тој реКОЛ дека не оди во банка за сперма бидејќи сите донатори таму се анонимни, па „идните родители не знаат ништо за биолошките татковци на децата“.
„Немам девојка 10. години. На жените секогаш им кажувам што правам, а тие во тој момент стануваат незаинтересирани. Ми велат дека разбираат дека сакам да им помогнам на жените, но дека не сакаат некој кој веќе има деца со други жени. Не им се допаѓа“, рекол Кајл која донира сперма веќе осум години.
Се’ започнало кога му помогнал на лезбејски пар.
„Им беше непријатно што нема да знаат ништо за биолошкиот татко, дури ни од каде доаѓа. Затоа разговаравме, а јас им реков: ‘Слушајте, ќе ми биде драго да бидам ваш донатор, за да и детето знае кој е неговиот татко, ако го сакате тоа“, реколтој. Две недели подоцна добил порака од една од тие жени во која го известила дека е во друга состојба.
Се’ поголем број жени почнале да го контактираат преку интернет. „Помогнав да се создадат многу семејства, но навистина она што го правам, го правам сериозно“, додал Кајл, кој бил подложен на генетско тестирање, тестирање за СПБ и анализа на спермата.

This image has an empty alt attribute; its file name is test-za-bremenost.jpg
.
Се труди да живее здраво, не пие алкохол и јаде органска храна. Тој вели дека тоа ја зголемува неговата плодност.
„Јадам многу протеини, како риба и грав, како и се што е органско и зелено“, изјавил тој и додал:
„Навистина не постои точен број колку деца сакам да имам, па не си поставувам цел – секое дете е посебен подарок за сите на кои можам да помогнам. Се додека жените ја сакаат мојата помош, јас ќе бидете таму за да им го обезбедам тоа“, пишува Mirror.
Следен на неговата листа е Нов Зеланд каде, како што рече, се чека и до три години за донатор бидејќи во оваа земја не се платени, за разлика од Америка каде што за донирање добиваат по 300. долари.
Во далечниот Нов Зеланд веќе има 50. заинтересирани. Ќе разговара со нив и ќе одлучи кој е најсоодветен, според неговата здравствена состојба.
„Реално, ќе можам да бидам донатор пет пати, бидејќи ќе одам низ земјата и ќе го платам патувањето од свој џеб – што ќе ме чини приближно 3.000 долари… Иако еден пар се понуди да плати за хотелска соба за еден ден“, додал тој и рекол:
„Трошоците за користење на банка и клиника за сперма во Нов Зеланд може да чинат над 4.000 долари по циклус, но кај мене не треба да платите ниту цент, што им помага на мајките да имаат повеќе ресурси за своите идни деца“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) НАД 4 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – Млада мајка се обиде да избрка стаорец од дома, нејзиниот сопруг врескаше на комодата со метла во раката…

Глувците и стаорците дефинитивно не се добредојдени гости во домот, а многумина се преплашени од …