(ФОТО) На Керолин КОСАТА ПОЧНАЛА ДА И ПОБЕЛУВА ВО ДВАЕСЕТТИТЕ А НА 54 ГОДИНИ СТАНАЛА МОДЕЛ: Жена која ги скршила сите стереотипи и предрасуди

Таа е доказ дека не постои невозможно
Керолин Лабоучер има 58. години, има две деца и живее во Дубаи. Почнала да седи во своите дваесетти години, а на предлог на ќерката Мими станала модел на 54. години. Во младоста ја фарбала косата и се обидувала да ја сокрие седата коса, но денес тие станале нејзин заштитен знак.


– Ја фарбав косата во 30-тите и 40-тите години, се предадов на притисокот на моите врсници и општествените норми. Ако немате поддршка од пријателите или семејството при донесување одлуки, други притисоци ќе ве спречат на тој пат – објаснила таа.

Таа е горда на својата коса и се разликува од повеќето:
– Се истакнувам, навикната сум да бидам поинаков. Се чувствувам кралски – изјавила Лабоучер.

На Инстаграм ја следат преку 500.000 луѓе, а нејзината кариера за кратко време тргна во нагорна линија.

Приказната на оваа жена можете да ја погледнете во видеото:

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Град Скопје по повод 3. декември, Меѓународниот ден на лицата со попреченост, обезбеди електромоторни погони како додатоци кои денес се доделија на лица корисници на инвалидски колички

3-ти Декември Меѓународниот ден на лицата со попреченост, денеска го одбележавме со Здружението на лица …