(ФОТО) ТОЛКУ БЕШЕ – Бен Афлек и Џенифер Лопез НАВОДНО се разделуваат само три недели по свадбата

Откако се венчаа пред само три недели во Лас Вегас и го завршија својот меден месец пред само неколку дена, Џенифер Лопез и Бен Афлек наводно одлучиле да поминуваат помалку време заедно.
Според пишувањето на Hollywood Life, парот постигнал консензус да се разделат на одредено време откако уживале во медениот месец во Европа и веруваат дека овој потег ќе биде од корист за нивната врска на долг рок. Причината, според медиумите, е зацврстување на нивната врска, а одлуката ја донеле за да не се изгуби магијата меѓу нив.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)


Бидејќи нивните кариери ги принудуваат да поминуваат долго време сами, Лопез и Афлек решиле да се дистанцираат. Не сакаат да ја остават кариерата настрана поради љубовта и веруваат дека најдобрата опција е да се дистанцираат. И двајцата ќе можат да продолжат да заработуваат додека чувствуваат дека ја подобруваат својата врска.
„Тие секогаш зборуваат, пишуваат пораки, на Facetime се кога се разделени и работат. Не е идеално. Но тие знаат дека го имаат целиот живот пред нив и уживаат во секоја минута од патувањето”, рекол извор близок на парот.


View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)


Бен и Џенифер се запознале во 2001 година на снимањето на Џигли. Следната година се верија, а по извесно време и одложување на свадбата, се разделија во 2004 година. Афлек тогаш беше во брак со актерката Џенифер Гарнер, со која има три деца, а Џенифер беше во брак со Марк Ентони, со кого има близнаци. Џенифер и Афлек минатата година ја обновија својата романса, а пред три недели се венчаа.

Извор: index.hr

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …