(ФОТО) Ештон Качер проговорил за тешката болест: „Имам среќа што сум жив“

Ештон Качер открил дека автоимуното нарушување го оставило да не гледа, слуша или оди.
„Како пред две години, ја имав оваа чудна, супер ретка форма на васкулитис што, како што ми го уништи видот, ми го уништи слухот, ми ја уништи, како и целата рамнотежа“, рекол Кучер (44). Тој рекол дека му била потребна околу една година да го обнови секое сетило.
Васкулитисот е многу ретко автоимуно нарушување кое може да предизвика воспаление на крвните садови, што резултира со ограничен проток на крв, според Клиниката Мајо. Постојат многу видови на васкулитис, но повеќето влијаат на барем еден орган.

View this post on Instagram

A post shared by Ashton Kutcher (@aplusk)

loading...


„Вие навистина не го цените тоа додека не го снема“, рекол Качер. „Сè додека не ми кажеш: ‘Не знам дали некогаш ќе можам повторно да гледам, не знам дали некогаш повторно ќе можам да слушнам, не знам дали некогаш ќе можам повторно да одам’“.

„Имам среќа што сум жив“, додал тој, пренесува Page Six.


Сега целосно закрепнат од ужасниот страв за здравјето, актерот вели дека не дозволува ниту еден предизвик да му застане на патот до успехот.
„Во моментот кога ќе почнете да ги гледате вашите препреки како работи што се направени за вас, да ви го дадат она што ви треба, тогаш животот почнува да станува забавен, нели?“, рекол Качер, кој има две деца со сопругата Мила Кунис.


„Почнувате да сурфате над вашите проблеми наместо да живеете под нив“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Крај на една бајка – Жизел Бундхен и Том Брејди се разведуваат: „Тој треба да си ја следи среќата“

Како што потврдиле извори за Page Six, Жизел Бундхен и Том Брејди не успеале да …