ПОСЛЕДНАТА СУПЕР МЕСЕЧИНА ВО 2022. ПРИСТИГНУВА НА 11. АВГУСТ: 4. хороскопски знаци ќе ги доживеат најважните промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Дури и оние кои не обрнуваат многу внимание на астрологијата сакаат да знаат кога Месечината е полна, а кога е млада, па затоа редовно гледаат во лунарниот календар.
Ние сме во средината на сезоната на Лав и екот на летото, што значи дека сонцето во последно време го зазема централното место.
На 11. август оваа година полната Месечина ќе има свој момент кога ќе го украде Сонцето и ќе зачекори во силно чувство на независност. Оваа лунација исто така ќе биде и последната супер Месечина во годината, па ќе изгледа уште поголема од просечната полна Месечина поради близината на Земјата.
Во овој голем лунарен момент се создаваат големи промени, па затоа ќе сакате да знаете како полната Месечина во август 2022. година ќе влијае на вашиот хороскопски знак.
Оваа иновативна и лунарна енергија нè инспирира да излеземе од нашите вообичаени дневни рутини и да ги ослободиме нашите души од емоционалните окови кои не спречуваат да бидеме тоа што сме.

Бик
Искористете ја оваа мена за пауза, размислување и прилагодување на пречките што неодамна се појавија во вашиот живот. Ова ќе биде добредојдено забавување, особено во светлината на фактот дека тие имаат многу фрустрации и динамично темпо на работа.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОВИЕ знаци на Зодијакот во 2023 година ќе бидат магнет за изобилство: Еве кому се отвораат нови можности!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …