Дневен хороскоп за понеделник, 08.08.2022: Понекогаш треба да го исклучите разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“…

Овен
Љубов:
Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да направите љубоморна сцена. Избегнувањето на вистината е погрешен избор.
Работа:
Не се залажувајте дека се што ќе слушнете е вистина или дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловен и финансиски успех.
Здравје:
Ќе ви годи витаминската исхрана.

Бик
Љубов:
Непотребно се оптоварувате со разни теми кои ве оддалечуваат од саканата личност. Променете ја вашата ориентација во размислувањето.
Работа:
Не ви се допаѓа да знаете дека страдате поради нечие самоволие или дека сте во инфериорна позиција во однос на вашите колеги.
Здравје:
Бидете умерени и избегнувајте различни предизвици.

loading...

Близнаци
Љубов:
Понекогаш треба да го исклучите разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“.
Работа:
Ве погодува нечие некоректно однесување или неправда во деловната соработка. Сепак, важно е работите да завршат на добар начин.
Здравје:
Не ги задржувајте вашите чувства или желби, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто некои луѓе нè НЕРВИРААТ БЕЗ БИЛО КАКОВ ПОВОД? Психолозите даваат објаснување!

Одговорот на ова прашање всушност лежи во нас самите Речиси секој знае некои луѓе кои …