(ВИДЕО) ТРИКОВИ ЗА ПОДОБАР ИЗГЛЕД – ЗАТЕГНЕТЕ ГО ЛИЦЕТО ДОМА ЗА САМО НЕКОЛКУ СЕКУНДИ: Се’ што ви треба е ластик

Мали трикови за затегнато лице. Збогум филери и ботокс…
Веќе знаеме дека социјалните мрежи се преполни со разни совети и трикови за убавина за подобар изглед. Покрај инспиративните видеа со различни идеи за шминка и фризури, на TikTok можете да најдете и трикови за еден вид лифтинг на лицето.
Лифтингот на лицето е голема и популарна тема и општо е познато дека постојат бројни серуми, креми, но и ласерски и естетски процедури кои можат да ги избришат годините.
Сепак, најновиот трик на TikTok е далеку од сето тоа. Едноставно е, практично, а за него не ви треба ниту еден денар.

@daphsierra Better than face tapes!! #hairtok #facelift #lifehack #beauty ♬ Ultimate life hacks – Kelly -The Life Bath

loading...

Имено, се што треба да направите е само да врзете две прамени коса во целната положба и добро да ги затегнете на главата и тоа е тоа.
Видливите промени се веќе тука, лицето изгледа многу помладо, а сето тоа го направивте дома – за само неколку секунди. Совршено, нели?!

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЛЕТОТ КОЈ ГИ „РАЗВЕДЕ“ – Анџелина Џоли го обвинила Пит за физички напад: Ја грабнал за главата, па ги нападнал децата…

Еден од најпознатите холивудски парови Анџелина Џоли и Бред Пит повторно се во центарот на …