(ВИДЕО) Вирален хит: Стјуардесата покажала како ги препознава Балканците во авионот

СТЈУАРДЕСАТА Кристина Грабеж објавила видео на социјалните мрежи со наслов „Како да препознаете Балканец во авион? и создаде вирален хит.
Од „тетката од Австралија“ до „реалити ѕвездата“ до оние кои инсистираат на „домашна храна“ дури и во авион – Кристина ја прикажа секоја можна ситуација и насмеа многумина.

View this post on Instagram

A post shared by Tina Grabez (@tinagrabez)


Таа ги повика следбениците да ги напишат своите искуства во коментарите, а многумина и одговорија. „За џабе бараат се, и тоа најскапо. А откако ќе јадат копаат по забите, не бараат чепкалка, туку со прсти ја бришат устата“, „Наши се тие што ги отвораат горните полици и го симнуваат безбедносниот појас во секундата кога тркалата ќе ја допрат земјата“, „Ова е во ред, премногу добро“, напишале луѓето во коментарите.


View this post on Instagram

A post shared by Tina Grabez (@tinagrabez)


Инаку, Кристина редовно споделува ситуации од нејзиниот живот како стјуардеса со десетици илјади следбеници на Инстаграм и ТикТок.

View this post on Instagram

A post shared by Tina Grabez (@tinagrabez)

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Инфлуенсер од Србија му ја исполнил желбата на болниот татко и го однел на Светското првенство во Катар

(ФОТО) Инфлуенсер од Србија му ја исполнил желбата на болниот татко и го однел на …