(ФОТО) Сите се плашат од петтата сезона на серијата „Круна“: Принцот Хари ќе има најголем проблем

Хари и Меган се во многу неблагодарна позиција поради нивниот повеќемилионски договор со Нетфликс, кој ја продуцира супер популарната серија.
Сите знаат дека принцот Хари и Меган Маркл потпишаа договор од повеќе милиони долари со Нетфликс – беа споменати бројки од 100. до 150. милиони долари кои најголемиот дигитален стриминг сервис одлучи да им ги даде. Работите не одат мазно. На големо се шпекулира дека Нетфликс, кој се бори со големи финансиски проблеми, не е баш задоволен од реализацијата на плановите и ветувањата на амбициозната војводска двојка.
Во времето на Мегзит, бегството преку Атлантикот, градење на нивниот бренд преку експлозивно интервју со Опра Винфри, борби со семејството, изгледаше како да се толку жешка стока што вреди да се инвестира во Меган и Хари. Тие, пак, не се жалеа премногу на тоа што раката што им пишува милионски чекови, во серијата „Круната“ вложува и по 130. милиони долари по сезона.

View this post on Instagram

A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex)„Круна“, која без многу додворувања го прикажува животот на британското кралско семејство и неговите членови, низ четири сезони полека се приближуваше до најчувствителниот дел од приказната, деведесетите, сите бурни настани од последната деценија на 20. век со акцент на Лејди Ди, нејзиниот развод од принцот Чарлс и нејзината трагична смрт во сообраќајна несреќа во Париз во 1997. година.

View this post on Instagram

A post shared by Cosmopolitan India (@cosmoindia)Во четвртата сезона, публиката ја гледаше принцезата Дијана, која ја игра Ема Корин. Портретот на Дијана ѝ донесе на Корин номинација за наградата Еми. Таа брилијантно ја прикажа борбата на принцезата со нарушувањата во исхраната и нејзиниот комплициран однос со другите членови на кралското семејство. Во петтата сезона, која ќе има премиера подоцна оваа година, покојната принцеза од Велс ќе ја игра Елизабет Дебицки. Нетфликс планира да ја сними шестата сезона, која ќе биде последна и ќе ја следи британската монархија до денес, во 21 век.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …