(ВИДЕО) ГО ПОКРИЛ СО РАКАТА – НАДРЕАЛНА СЦЕНА – СРЕДЕ ТРКА МУ ИСПАДНАЛ ПОЛОВИОТ ОРГАН: Италијанецот доживеал бизарен пех на Светското првенство, шокантната снимка ЈА ОБИКОЛИ ПЛАНЕТАТА!

Една од најбизарните сцени во историјата на атлетиката е видена на Светското првенство за јуниори во Колумбија.
Младиот италијански атлетичар Алберто Нонино доживеал неверојатен пех на трката на 400 метри во десетобој.
На несреќниот дечко му се скинале шорцевите и му испаднал половиот орган, па за време на трката со рака го прекрил меѓуножјето. Поради ова, тој билпринуден да забави, па не го постигнал резултатот што го очекувал.

Видеото од трката стана хит на социјалните мрежи.


Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Полицаец го убил легендарен Бразилец

Легендарниот бразилски борец во џиу џицу Леандро Ло е убиен во Бразил. Ленадро Ло имал …