(ВИДЕО) Ајкулите се сè почести во плиткото – на неколку плажи е забрането капењето!

Ајкулите не се ништо ново на југоисточниот брег на САД, но нивното често појавување во плиткото предизвикува зголемена загриженост кај капачите, пренесува Daily Star.
Откако минатата недела беа пријавени две каснувања од ајкула во Џексонвил, Флорида, набрзо се појавија снимки од ајкули кои се приближуваат до брегот.
За среќа, никој не е повреден, но загриженоста се уште расте.
Оваа година, предупредуваат експертите, почестото појавување на овие предатори на бреговите на Флорида може да се припише на малку повисоките температури на морето, а некои плажи ќе бидат затворени извесно време.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ова се ментално најсилните хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …