ШЕГОВИТО ВИДЕО – Ибрахимовиќ го „заштити“ најпознатиот TikToker Хаби Ламе: „Не се плеткајте со нас!“

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ и најпознатиот Тиктокер Хаби Ламе веќе извесно време соработуваат на социјалните мрежи, а вчера напаѓачот на Милан објави ново видео од едно нивно дружење.
Во видеото кое брзо наиде на голем број реакции, најпрво се појавува Ламе испровоциран од возач во друг автомобил.
Сега веќе познатиот Италијанец го повикал на помош својот пријател Ибрахимовиќ, па на провокаторот на ова смешно видео не му останало ништо друго освен да побегне.
„Не се плеткајте со нас“, напишал Ибрахимовиќ покрај објавеното видео, означувајќи го Ламе.

View this post on Instagram

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)


Да потсетиме, Хаби неодамна го симна од тронот ТикТокерот Чарли Д’Амелио како најследена личност на платформата за споделување на социјалните видеа.
Тој се прослави за кратко време, кога снимаше видеа за TikTok без да се каже ниту еден збор, што ги насмеа многу следбеници со снимањето на неговите реакции на чудните и бескорисни трикови на другите корисници на TikTok.
Од друга страна, 40-годишниот Ибрахимовиќ се опоравува од повреда, поради што не е во составот на Милан на летните подготовки.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Легендарниот тренер Чиро Блажевиќ за болеста: „Имам големи болки, ракот ми се прошири на сите коски и црниот дроб“

Откако неодамна беше снимен како шета низ Загреб придружуван од неговиот син Мирослав, Мирослав Чиро …