(ФОТО) УБАВИНАТА НА ПРВО МЕСТО – Ким Кардашијан ги покажала резултатите од „болното, но вредно“ затегнување на стомакот

Американската реалити ѕвезда Ким Кардашијан на своите социјални мрежи откри дека се подложила на уште еден третман за нејзиниот добар изглед.
На својот Инстаграм, Ким споделила фотографија од нејзиниот стомак по третманот на негово затегнување, покажувајќи ги резултатите.

This image has an empty alt attribute; its file name is kim-kardasian-stomak-jpg-583x1024.jpg


„Мислам дека ова е мојот омилен ласер. Боли, но вреди”, напишала Кардашијан покрај фотографијата на која се гледа црвенилото кое се проширило на овој дел од нејзиното тело.
Мајката на четири деца веќе докажа дека е подготвена да трпи се за убавина, па макар и мала болка, а сепак често успева да биде во центарот на вниманието поради нејзината импресивна фигура во бикини, што е нејзино цел.

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)


Таа посветува многу внимание и на грижата за своето лице. Иако тврди дека никогаш немала филери на усните или образите, ријалити ѕвездата во едно од интервјуата признала дека направила ботокс на челото.
Нејзината страст за нега на кожата ја споделува и со нејзиното момче Пит Дејвидсон, кој е 13. години помлад од неа.„Тоа е една од главните работи што не поврзуваат. Одиме заедно кај дерматолози, заедно стискаме мозолчиња“, признала таа еднаш низ смеа.
Ким и Пит се во врска од октомври минатата година.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Водителот на Радио-телевизијата на Србија (РТС) стана хит на социјалните мрежи откако се „телепортираше“ во …