Со жените кои ги поседуваат овие пет особини МАЖИТЕ НЕ МОЖАТ ДА МАНИПУЛИРААТ: Дали ги препознавате во себе?

Тие не се цел на манипулативни личности
Манипулаторите не е лесно да се препознаат и често се прикажуваат во најдоброто можно светло со цел да добијат наклоност и доверба. Сепак, тие нема да бидат насочени кон конкретни луѓе. Работењето на себе ги намалува шансите да станеме жртви на манипулатори.
Кои пет квалитети ги поседува жената со која не е лесно да се манипулира?

1. Живее во сегашноста
Токму оние жени кои го живеат секој момент и не се враќаат во минатото не паѓаат на празни ветувања. Тие го ценат своето време, не се плашат за иднината и не дозволуваат другите луѓе да им го нарушат мирот и да губат драгоцено време.


2. Не зависат од други луѓе
Таа не се врзуваат премногу за луѓе или одредени активности. Таквата жена е свесна дека тоа не ја дефинира. Емоционалните врски го зголемуваат ризикот од уцена и манипулација. Таа знае како да ужива во животот, но знае и каде се границите.

3. Фокусираност на целта
Таа е фокусирана на својата цел, но не зборува за тоа и не ги открива своите планови на сите. Таа не се откажува така лесно, а ниту еден маж не може да ја спречи да ги оствари своите соништа. Таа е фокусирана на тоа што сака да стане и што сака да има во животот.


4. Внимателно ги избира пријателите
Мудрите жени се свесни дека нашата околина е, всушност, наше огледало. Таа се опкружува со луѓе кои ја инспирираат и кои се изградени личности. Таквите личности се мета на манипулативните личности. Не трошат време на празни врски, го живеат својот живот и учат од другите луѓе. Од друга страна, таа ја цени чесноста, добрината, самопожртвуваноста, но и сопствената и туѓата слобода.

5. Не осудува
Манипулаторите сакаат да ги критикуваат другите луѓе, да ги откриваат нивните тајни и да ја вовлечат другата личност во таа мрежа на токсични врски. Сепак, изградените личности не подлежат на ова бидејќи ги интересира само сопствениот живот. Ако ја поседувате оваа особина, најверојатно нема да бидете интересни за манипулативните луѓе.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОЧИНАЛА НА 40 ГОДИНИ – Британската водителка која неодамна почина, им оставила трогателно проштално писмо на своите деца

Британската водителка, која почина на крајот на јуни по битка со ракот на дебелото црево, …