Јутјубери уништиле теренец вреден 250. илјади евра поради видео, погледнете ја снимката!

Теренец вреден ЧЕТВРТИНА милион евра е моќна машина, но не е посилна од човечката глупост.
Само еден скок бил доволен за да се уништи шасијата на уникатниот теренец. И тоа не било кое, туку чудовиште со три оски и шест тркала. Ѕверот е создаден врз основа на камионот RAM TRX со име Apocalypse Warlord. Звучи убиствено, исто како и тоа што моторот е зајакнат на над 800 КС и што ги придвижува сите шест тркала со пречник од 37 инчи.
Момците зад каналот The Triple F Collection не се покажале, но ја споделија својата несреќа со јавноста. Откако успешно направија неколку скокови со овој SUV, тие решија да ја подигнат границата, односно да ја зголемат површината на залетиштето за скокот. Сепак, заборавиле еден детаљ, а тоа е дека брзината на движење е важна за карактеристиките на скокот.


Наместо тоа, тие решиле повторно да се залетат со брзина од 48 км/ч. Притоа, камерите го овековечија незаборавното слетување. Теренецот со сета сила удрил во куп нечистотија и веројатно искршил се што е можно во предниот дел. Во исто време, видеото од кабината уште појасно покажува колку силен удар предизвикало ова слетување. Патникот може да биде среќен што ќе се извлече без трајни последици.
Затоа предниот дел претрпел многу оштетувања, особено суспензијата и системот за управување. Ударот бил толку силен што инфозабавата се префрлила во режим на Bluetooth. Во секој случај, јасно е зошто таквите акробации треба да ги изведуваат професионалци.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОЧИНАЛА НА 40 ГОДИНИ – Британската водителка која неодамна почина, им оставила трогателно проштално писмо на своите деца

Британската водителка, која почина на крајот на јуни по битка со ракот на дебелото црево, …