(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ Е НАЈСЕКСИ МАЖ НА СВЕТОТ А ИМА 47 ГОДИНИ: Фотографиите од неговото голо тело ги ставија жените во транс


Го нарекуваат најзгодниот пензионер на светот, но вистината е дека тој е еден од најбогатите луѓе на планетата. Дејвид Бекам „жари и пали“ со фотографии во гаќички за капење

This image has an empty alt attribute; its file name is dejvid-bekam-1.jpg


Дејвид Бекам и Викторија Бекам летуваат на јахта. Овој пат нивната дестинација е Мајами. Бекамови уживаат во сончевите денови, посветувајќи се максимално на уживањето.
И додека сите ја коментираме исхраната и рутината за вежбање на поранешната членка на групата Spice Girls, изгледа пропуштивме колку добро изгледа нејзиниот сопруг Дејвид Бекам на 50-годишна возраст.
Овој пат имавме можност одблиску да го погледнеме кога пристигнаа најновите папарацо фотографии од пензионираниот фудбалер.

This image has an empty alt attribute; its file name is dejvid-bekam-2-731x1024.jpg
Изгледа неверојатно во гаќички за капење! Вакво тело дефинитивно бара сериозно вежбање и внимателен план на исхрана.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


A post shared by David Beckham (@davidbeckham)

Што јаде Дејвид Бекам?
Денот започнува со обилен оброк како омлет. Ручекот е секогаш лесен: пилешко и зеленчук, додека тој ја прескокнува вечерата. Само еднаш (и тоа за роденден) бил забележан во ресторан како јаде шунка и јајца. Инаку, Бекамови не јадат бело брашно, брза храна и слатки. Тоа е правило до кое строго се придржуваат.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by David Beckham (@davidbeckham)


Како вежба Дејвид Бекам?
Поранешниот фудбалер напорно работи за да ја одржи кондицијата. Затоа, секој ден скока на јаже, трча спринтови, тренира кардио и не зема слободен ден. Вежбањето е задолжително секој ден, а за да избегне досада, Бекам практикува различни спортови.

Еве како изгледа еден од неговите денови во теретана:

Лесно загревање и истегнување 10-20 минути. Пет пати ги повторува вежбите:
– 40 вежби за стомачни мускули,
– скокање со јаже 30 секунди
– 20 склекови
– 10 вежби со руско ѕвонче
– 20 клекнувцања

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) МОМЕНТИ КОИ ВРЕДИ ДА СЕ ЗАПОМНАТ – Прекрасните бебиња близнаци се „препознале“ по прв пат, нивните насмевки кажале се!

Иако понекогаш се караме со нашите браќа и сестри, таа љубов е огромна и значи …