(ФОТО) Војвотката во кратки шорцеви му пркоси на кралскиот протокол

Членовите на кралското семејство мора да се облекуваат според протоколите, но понекогаш тие правила не се почитуваат, особено кога станува збор за спортски активности.
Кејт Мидлтон неодамна се приклучи на британскиот тим на нивната едрилица во натпреварувањето против Нов Зеланд.

View this post on Instagram

A post shared by Kate Middleton (@katemiddleton.id)

loading...

Војвотката од Кембриџ во таа прилика се одлучи за маица со долги ракави, бели елегантни шорцеви и популарни суперга патики.
Сите забележаа дека шорцевите ги истакнуваат нејзините добро обликувани нозе, што не е чудно бидејќи, како што многупати е истакнато, обожава да тренира.Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …