Тие се најдолговечни: Кои хороскопски знаци НАЈДОЛГО ЖИВЕАТ?

Бик
Бикот е силен земјен знак. Секогаш длабоко уверен во себе и стоејќи со двете нозе на земја. Затоа најдобро ја чувствува секоја промена што се случува во неговата околина. Не сака промени, но кога тие неизбежно ќе започнат, тогаш доаѓа во игра неговата ментална сила. Не се вели бадијала „силен е како бик“.
Смиреноста на телото и умот е нејзината главна карактеристика. Кога животот почнува да фрла удари, тој ги прима смирено, а потоа пристапува кон решавање на ситуацијата.

Скорпија
Скорпијата секогаш се потпира само на себе. Поради својата остра интуиција, таа го открива и решава проблемот уште пред да се појави.
Тоа ѝ дава само привидна смиреност, бидејќи таа е вулкан од чувства! Таа никогаш не троши енергија на површни работи и тоа и дава предност пред другите хороскопски знаци. Животот за неа е авантура! Секако еден од знаците што знае да го живее животот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Докторите шокирани од промените кај научникот, кој минал три месеци во океанот: Се подмладил 10 години!

Пензионираниот лекар на американската морнарица Џозеф Дитури (55) поминал повеќе од три месеци во капсула …