Тие се најдолговечни: Кои хороскопски знаци НАЈДОЛГО ЖИВЕАТ?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астрологијата ни помага секој ден подобро да се запознаваме себеси и другите, а може дури и да предвиди одредени работи. Ако му се верува на зодијакот, овие четири хороскопски знаци ќе имаат најдолг живот.

Стрелец
Стрелецот е вечен оптимист! На животот му пристапува од филозофска страна. На секој проблем му пристапува широко и никогаш не се задржува на мали нешта. А најголемиот проблем го прифаќа со насмевка на лицето, никогаш нема да дозволи животот да го „изеде“.
Променлив е и секогаш мисли дека тревата некаде е позелена и тоа е принципот кој секогаш го турка напред. Понекогаш може да биде донекаде површен и да ги обезличи проблемите.
Токму тоа треба да го научиме од него – да не трошиме премногу енергија, бидејќи животот секогаш ќе си го следи својот тек, без разлика дали правиме нешто или не.


Девица
Сè треба да се научи од Девица! Нејзиниот стерилен и рационален пристап кон животот секогаш се исплати на долг рок. Изгледа, но само изгледа, дека е без емоции, практична и донекаде скржава. Девицата е секогаш на нозе во секој проблем!
Токму поради овој нејзин ум има силен механизам со кој успева да се одбрани од сето зло што кружи и не дозволува животот да и ги трасира патиштата, туку таа сама ги прави. Таа секогаш гледа два чекори понапред и е подготвена за предизвици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …