Идна невеста: „Дознав дека моите се обложуваат колку ќе трае мојот брак…“

„Свадбата би требало да биде на крајот на овој месец, но планирам да откажам се и да ја одржам на суд“, изјавила таа.
Неодамна, една идна невеста на Редит раскажала колку била шокирана и лута кога открила дека нејзиното семејство тајно се обложувало на тоа колку време ќе му треба на нејзиниот вереник да „зажали што се оженил со неа“. Таа напишала дека требаше да се омажи на крајот на август, но дека сега сериозно размислува да ја откаже свадбата и да се омажи кај матичар бидејќи не сака ни да го види сопственото семејство на својот голем ден.
Еден од нејзините братучеди, со кој е особено блиска, ѝ кажал за облогот, а кога се соочила со нив, сите рекле дека тоа е само „безопасна шега“; иако зад грб зборувале дека ја крие вистинската личност од својот вереник, за тој да не сфати што всушност е таа пред свадбата…
– Свадбата треба да биде на крајот од оваа месец, но планирам да откажам се и да го одржам на суд. Ми рекоа дека нивниот разговор е само безопасна шега, но и дека не сум тип на покорна домаќинка, што очигледно сака човек како мојот вереник. Мојата снаа дури се пошегува дека треба да се погрижам мојот вереник тоа да не го дознае до по свадбата, рекла таа.
„Веќе бев вознемирена и нејзината шега го влоши тоа, па им кажав дека ќе ја откажам свадбата. Моето семејство ми рече дека не можам да го направам тоа сега и никому тоа не би се допаднало, но јас им реков дека не ми е гајле што би помислиле. И моите родители ми велат да не ја откажувам свадбата затоа што ќе се каам и дека е ‘незгодно’ да им кажам на сите сега, но нема да се предомислам“.
Корисниците на Редит веднаш ја поддржале нејзината одлука да прави се што мисли дека е правилно, но многумина и предложиле свадбата сепак да ја одржи, но без присуство на семејството.
– Наместо да ја откажете свадбата, откажете ги поканите и забранете им да дојдат на членовите на вашето семејство – напишал еден, додека други ѝ порачале на идната невеста да и се одмазди на најдобар можен начин: со тоа што ќе им докаже дека грешат. „Во овој случај, најдобрата одмазда е добро проживеан живот. Истото ми се случи и мене, но мојот сопруг и јас ги преживеавме сите неволји и заедно сме среќни 20 години“.
Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …