(ВИДЕО) Најкомплицираниот надвозник во светот е во Кина: 20. рампи поврзуваат 3. автопати

Дваесет испреплетени рампи на пет нивоа поврзуваат дури 3. главни автопати.
Надвозникот во Кина се смета за најкомплицираниот во светот. Го планирале пет години, а изградбата траела седум.
Погледнете како изгледа ова чудо!

Фото: Принтскрин/Prva TV


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КАКО МУДРИТЕ ЛУЃЕ СЕ ОДНЕСУВААТ КОН ЛИЦА КОИ НЕ ИМ СЕ ДОПАЃААТ: Што треба да кажете и да направите за да се заштитите?

Ви претставуваме техники – што да кажете ако ве нервираат, како да постапувате на работа? …