(ВИДЕО+ФОТО) ЕВЕ зошто мора да застанете на знакот Стоп

На снимката од страшната несреќа се гледа како Lamborghini Urus оди со голема брзина по патот, а неговиот возач донесува погрешна одлука. Решил да го игнорира знакот за Стоп и да забрза низ раскрсницата.

Во тој момент на него од страна налетува теренец Нисан и го фрла на покривот. Ламборџинито завршило во дворот и при превртувањето успеало да ја сруши оградата и да ја оштети куќата. На крајот се запалил.


Добрата вест е што во несреќата нема жртви, но причинета е голема материјална штета. Подоцна било утврдено дека теренецот Ламборџини бил изнајмен, што делумно објаснува зошто возачот возел крајно несовесно. 24-годишниот возач побегнал од местото на несреќата, но подоцна се огласил и рекол дека бил збунет и отишол во болница.


Фото: Принтскрин/Facebook/Fort Lauderdale Fire Rescue


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОЧИНАЛА НА 40 ГОДИНИ – Британската водителка која неодамна почина, им оставила трогателно проштално писмо на своите деца

Британската водителка, која почина на крајот на јуни по битка со ракот на дебелото црево, …