(ФОТО) Како Ева Лонгорија ослабе 20 килограми

Ева Лонгорија (47) стана светски позната со улогата на Габиела Солис во познатата серија „Очајни домаќинки“, која се прикажуваше од 2004. до 2012. година. Оттогаш, секој нејзин чекор е внимателно следен.
Актерката моментално ужива во својот годишен одмор, а на својот Инстаграм профил често споделува атрактивни фотографии од плажа. Таа неодамна позираше во жолти бикини и заработи бројни комплименти од следбениците. Никој не би помислил дека таа се борела со вишокот килограми и дека била мета на критики.

View this post on Instagram

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)


Да потсетиме дека Ева се породи во 2018. година, а како што кажа претходно, во бременоста се здебелила 20. килограми. Меѓутоа, со помош на исхрана и необична физичка активност, таа го вратила своето тело во претходната форма.Станува збор за скокање на трамболина, кое таа го практикува по еден час дневно: „Многу е забавно! И добро е за моите колена затоа што сум стара. Трчав, но не можам повеќе. Трамбулината е многу добро, одлично е за моето тело. Погледнете што ми направи“, изјавила таа за медиумите.

Таа ги исфрлила шеќерот и тестенините од исхраната, а нејзините оброци се состојат од органско овошје и зеленчук. Најчесто за појадок јаде белки со овошје, а за вечера мисирка на пареа или риба со многу зеленчук. За ужина јаде свежа краставица исрскана со сок од лимон, јаболка, урда или путер од кикирики. Наместо слатки, таа јаде јатки со јогурт.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОЧИНАЛА НА 40 ГОДИНИ – Британската водителка која неодамна почина, им оставила трогателно проштално писмо на своите деца

Британската водителка, која почина на крајот на јуни по битка со ракот на дебелото црево, …