(ВИДЕО) Porsche 911 Turbo S „летал“ на автопат со 325 км/ч

Кога ќе го извадите овој „ѕвер“ на популарниот Autoban, исходот од видеото е многу реален епилог…
Автомобилот е придвижуван од нов 6-цилиндричен 3,8-литарски твин-турбо во конфигурација „боксер“, кој е поврзан со автоматизиран 8-брзински менувач со двојна спојка.
Максималната моќност на моторот е 650 КС, односно 70 КС повеќе од неговиот претходник, додека максималниот вртежен момент е 800 Nm.
Ова е доволно за 911 Turbo S да забрза од место до 100 км/ч за само 2,7 секунди, а до 200 км/ч да достигне за нешто повеќе од 9 секунди. Максималната брзина е 330 km/h.

Не ви се верува? Видете и сами:

loading...

Фото: Porsche promo


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …