(ФОТО) Ја глумеше Семи Џо во „Династија“, ја чекаше перспективна иднина, но пристигнаа и пороците: Каде е денес?

Американската актерка Хедер Локлир остана запаметена по улогата на Семи Џо од „Династија“, како и Аманда Вудворд во серијата „Мелроуз Плејс“.
Поради убавината добила прекрасни хонорари, а и биле понудени многу одлични улоги. Кариерата ја држела под контрола додека не почнала да пие, а потоа следеле и други зависности.


View this post on Instagram

A post shared by @richie_ava_heather


Влегувала во врски без многу размислување, а откако ќе испиела алкохол знаела да биде многу незгодна. Нејзините врски со Томи Ли и Ричи Самбора, со кого ја доби ќерката Ава, често ги исполнуваа страниците на американските таблоиди.


This image has an empty alt attribute; its file name is heder-loklir-pred-lekuvanje-819x1024.jpg
Хедер често знаела да прави скандали за кои многумина ја осудувале, а доаѓала и во судир со законот.
Актерката била уапсена во Калифорнија во 2008. година поради возење во алхоколизирана состојба. Тестовите покажале дека, покрај алкохолот, Хедер Локлир земала и одредени опијати. На почетокот на 2017 година, таа повторно отишла во центар за рехабилитација за одвикнување од дрога и алкохол.


Покрај одвикнувањето од алкохол и опијати, Хедер имала проблем и со „навлеченост“ на пластични операции. Некогашната бомба во деведесеттите, денес е речиси непрепознатлива.
Неодамна и било понудено да се врати на старата професија, а таа рекла дека размислува да ја прифати понудата.
И покрај се пријателите не ја заборавиле и ја оставиле на цедило, па се надева дека со нивна помош ќе успее да се извлече од проблемот и да продолжи да го води животот што го водела претходно.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …