(ФОТО) Меган Маркл ја злоставувала малата принцеза Шарлот?

Илјадници обожаватели на британското кралско семејство во светот деновиве го читаат најинтересното четиво оваа година – книгата „Revenge“ (Одмазда) на британскиот новинар Том Бауер, во која Меган Маркл е опишана преку најлошите можни приказни на поранешните колеги, пријатели и таткото на Томас Маркл.
Том Бауер, познат британски новинар, посветил неколку месеци на истражување на животот на Меган Маркл, а книгата што ја напишал сега се продава како луда на Amazon. Делови од книгата последните денови се појавија на Твитер, а една информација од книгата особено ги погодила обожавателите на британското кралско семејство.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


A post shared by La Coctelera (@lacoctelera_mag)


Како што тврди Бауер во книгата, Меган Маркл ја злоставувала малата принцеза Шарлот пред нејзината венчавка со Хари и на малото девојче му кажала дека е дебело. Ова, според книгата, страшно ја погодило Кејт Мидлтон, која се расплакала, а тој настан засекогаш го променил односот меѓу двете јатрви.
На Твитер се активни хаштаговите #MeghanMarkleExposed и #MeghanMarkleBulliedCharlotte, под нив се напишани илјадници објави, а Твитер исто така е преплавен со фотографии од делови од книгата кои би можеле да ја чинат војвотката имиџ.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by WEDDED WONDERLAND (@weddedwonderland)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Новак Ѓоковиќ вчера постигна голем спортски успех Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои десеттата …