(ФОТО) Јелена Розга за здравјето: „Не кријам дека имам проблеми, пред некој ден ми беше многу лошо!“

ЈЕЛЕНА РОЗГА открила дека подготвува спектакл во арената Спаладиум кој ќе се одржи на 11. февруари следната година.
„Овој пат решив да направам спектакл. Сега не можам многу да ви кажам, но тоа ќе биде вистинско шоу. Имам најдобра екипа, најдобро осветлување, најдобар озвучување, сцената ќе биде брилијантна, ќе има бидете танчери, гудачи…“ изјавила Јелена за Радио Далмација.

Концертот се одржува точно 12 години по нејзиниот последен настап во арената Спаладиум.
„Неверојатно е да се совпадне истиот датум. Не можам да опишам колку сум емотивна, кога и да се спомене тој датум, се кинам. Кога се случи мојата прва арена, никој не веруваше дека ќе го направам тоа и дека ќе се распродаде“, се сеќава таа.Била болна на последниот настап
Јелена сега открила и дека неколку дена пред тој настап се разбудила со треска, со температура од 40 и дека и дале витамини за воопшто да излезе на сцена.
„Тоа утро се преправав дека сум добро и не кажав ништо на никого, ниту на мама, ниту на тато, ниту на моите најблиски пријатели. Немаше шанси да откажам затоа што многу го сакав тоа. Уште една недела закрепнував после концертот не можев да станам од кревет колку што ми беше исцрпено телото.Но таа убавина таа вечер е најубавото нешто на светот. Кога луѓето околу мене ќе ми кажат дека треба малку да се смирам, да одам на одмор, им одговарам – не разбирате, едноставно најсреќна сум кога сум на сцената, кога ја гледам публиката како пее и се радува“, рекла таа.


Таа зборувала и за нејзината здравствена состојба.
„Не кријам дека имам здравствени проблеми. Минатиот понеделник бев пресреќна бидејќи добро ја завршив работата во студиото. Дојдов дома, го шетав кучето и малку ми се слоши. Отидов на лекар и се испостави дека тироидната жлезда полудела, па промена на терапијата… Одвреме-навреме имам проблеми со таа тироидната жлезда, едноставно не ми дава мир. Доктор Пунда, кој ми е ендокринолог со години, коментира – вашата тироидната жлезда е жилава, не грижете се, жилава е како вас“, изјавила пејачката.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда …