Ова е најубавиот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
ИАКО секој е убав на свој начин, постојат стандардни естетски критериуми кои ги земаме предвид кога проценуваме за нечија убавина и привлечност. Астролозите тврдат дека изгледот може да зависи и од хороскопскиот знак во кој сте родени, а Бикот, Рибите, Девицата и Близнаците се меѓу поубавите знаци. Сепак, само еден знак може да биде на врвот на оваа листа, а тоа е Терезијата.

Нивната владетелка Венера ги обдарила со сјајна и густа коса, овално лице, очи во облик на бадем, мал нос и полни усни. Жените често имаат фигура на песочен часовник, па вниманието го привлекуваат со своите женствени облини, а убавината ја истакнуваат со пристојна шминка и внимателно избрана облека која ги истакнува нивните добри страни.


This image has an empty alt attribute; its file name is monika-beluci-vo-venecija.jpg

Имаат одлично чувство за мода, го сакаат накитот и држат до себе, па тоа им ја зголемува привлечноста. Затоа не е чудно што многу од најпознатите убавици се родени во овој знак, на пример Ким Кардашијан, Моника Белучи, Кетрин Зита Џонс, Гвен Стефани, Кејт Винслет и Бела Хадид.


This image has an empty alt attribute; its file name is hju-jackman.jpg

Мажите имаат привлечно лице, негувани се и ја одржуваат формата со вежбање, а внимаваат и на својот моден стил и вкусно се облекуваат. Жените ги сакаат поради нивната шармантна и пријатна природа која секогаш ги прави да се чувствуваат посебно. Некои од шармерите родени во овој знак кои жените ги сметаат за неодоливи се Зак Ефрон, Вил Смит, Мет Дејмон, Виго Мортенсен, Хју Џекман и Џон Красински.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …