Дневен хороскоп за четврток, 28.07.2022: Понекогаш е тешко да се повлече линија помеѓу гласот на разумот и вжештените емоции. Некој ве предизвикува на емотивна реакција…

Овен
Љубов:
Избегнувајте еуфорично расположение во друштво на саканата личност, на овој начин поттикнувате нови сомнежи за вашите намери.
Работа:
Повнимателно анализирајте ги вашите соработници и нивната реакција. Понекогаш е тешко да се одреди вистинската вистина и нечии скриени намери.
Здравје:
Ќе ви годи полесна диета и витаминска исхрана.

Бик
Љубов:
Загрижени сте поради емоционалните дилеми или лошото чувство кое го имате во врска со блиска личност.
Работа:
Има ситуации кои не можете сами да ги решите. Успешните резултати подразбираат тимска работа и доверба.
Здравје:
Ќе ви се допаднат некои од техниките за психолошка релаксација.


Близнаци
Љубов:
Потрудете се да ја израдувате саканата личност на оригинален начин, добрата волја „прави чуда“. Следете ја вашата „идеја водилка“.
Работа:
Деловниот договор се движи во позитивна насока, кога има договор за почитување на различни интереси.
Здравје:
Уживајте во убавите работи, поттикнете го позитивното расположение кај себе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) НАМЕСТО ЗАПРОСУВАЊЕ ДОЖИВЕЛА НЕВИДЕНО ПОНИЖУВАЊЕ ПРЕД МИЛИОНИ: „Ако после ова не го оставила, тогаш и го заслужува“

Девојките се научени на романтика, а од друга страна за мажите нема ништо полошо од …