(ВИДЕО) „Забременив на 48. и повторно на 49. Сега имам две мали деца и постојано сум уморна“

Мајката на две мали деца, сега во своите 50-ти, сподели видео на TikTok во кое објаснува колку е среќна што го родила првото дете на 48., а второто на 49., и рекла дека тоа го смета за нејзин благослов.

@emmoments I need chat friends! Seriously. To keep me awake! #babiestiktok #over50andfabulous ♬ original sound – Tik Toker


„Веќе минував низ менопауза кога ја родив втората ќерка. Чуда се случуваат, тоа е најдоброто нешто што сум го доживеала во животот“, вели таа во видеото.
Таа имала 48. години кога тестот за бременост покажал позитивен резултат. Таа не верувала, па го повторила тестот и повторно бил позитивен. Дури тогаш сфатила дека навистина е бремена. Нејзината среќа, вели, немала крај.
Откако го родила своето прво дете, таа повторно забременила. Денес има 51. година и има две мали деца. Таа признава дека е постојано уморна, но и многу исполнета. Вели дека неописиво ги сака.
„Забременив на 48. и повторно на 49. Веќе минував низ менопауза кога ја родив втората ќерка. Чуда се случуваат, тоа е најдоброто нешто што сум го доживеала во мојот живот“, рекла таа во видеото на TikTok каде се претставува како @EmMoments и споделува клипови од нејзиниот приватен живот, ги опишува своите искуства со децата, бара совет…

@emmoments


♬ Howl’s Moving Castle – Merry-Go-Round of Life – Vitamin String Quartet


„Некои мислат дека сум луда, но не сум, едноставно сум исклучително благословена! И уморна! Навистина многу уморна…“, додала таа.
Објавата доби многу коментари, а ова се некои од нив:
„Имам 52. години и не можам да замислам дека повторно ќе поминам низ сето тоа, но едно е сигурно – сакам да бидам баба! Со среќа!“.
„Имам 43. години и би сакала повторно да се омажам и да имам уште едно дете. За мене, ова е знак дека е апсолутно возможно да се постигне. Среќна сум за тебе!”.
„Мајка ми ме роди на 50. години и можам да кажам дека бев едно од најсреќните деца“.
„Се чувствувам премногу старо за дете, иако отсекогаш сум го посакувала. Имам 52. години…“, пренесува The Sun.
Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Заљубени сте во во некој со кој НЕ МОЖЕТЕ ДА БИДЕТЕ? 8 совети ќе ви помогнат да го преболите и да продолжите понатаму

Ако сте несреќно заљубени, овие совети можат да ви бидат корисни Љубовта може да биде …