(ФОТО) Кои се најубавите турски актери кои ги тераат жените да заборават на холивудските заводници?

Од тоа како изгледаат до тоа како се облекуваат, повеќето жени и мажи денес сакаат да гледаат и да коментираат за холивудските актери. Сепак, отидовме чекор понатаму, па направивме избор од најубавите турски актери кои можат да им конкурираат на заводниците од Холивуд.

View this post on Instagram

A post shared by Can Yaman (@canyaman)

loading...

За нашите дами, но и за мажи, направивме избор од пет од најубавите турски актери кои, судејќи според нивниот раст и глас, и како можат да ве соборат од нозе.


Толгахан Саџишман
Дури и ѕвездата од серијата „Црн бисер“ не може да остане незабележана. Темната коса и темните очи се негов заштитен знак, што ги прави жените неодоливи.

Шукру Озилдиз
Познат по серијата „Повторно роден“, овој впечатлив убавец од 190. сантиметри предизвика лавина од коментари кога неодамна објави фотографија од одмор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …