(ФОТО) БРЕД ПИТ ОД ИЗГУБЕНАТА БИТКА СО АНЏЕЛИНА СЕ УТЕШИЛ СО ПОДАРОК ​​ОД 40. МИЛИОНИ: Се почестил со нешто ексклузивно, а еве што е во прашање!

Холивудскиот актер Бред Пит повторно купил имот. Овој пат тој издвоил дури 40. милиони долари за историскиот дом на Д.Л. Џејмс, познат како „Seaward“, кој гледа на восхитувачкиот среден брег на Калифорнија. Имотот се смета за најскапиот продаден некогаш во таа област. Локалните жители се воодушевени што имаат уште една славна личност во нивна средина, особено откако иконскиот имот е празен со години.
Пит е голем љубител на стари домови, поради што го купил овој имот од 1918. година. Познат како Д.Л. Џејмс Хаус, имотот е проектиран од архитектот од 20. век, Чарлс Самнер Грин. Тој го дизајнирал на земјиште во сопственост на озлогласениот писател Даниел Луис Џејмс, кој ја напишал „Famous All Over Town“.

This image has an empty alt attribute; its file name is bred-pit-imot.jpg
Од 1999 година, таа е во сопственост на Сирок, компанија со ограничена одговорност поврзана со покојниот финансиер од Чикаго, Џо Ричи и неговата сопруга Шерон Ричи. Ричи починал претходно оваа година, а имотот никогаш не бил јавно ставен на продажба.
Луксузниот имот, кој е на само неколку метри од плажата, има дрвена естетика и е изграден од локално ископан песочник и гранит. Има светли прозорци од тули, лично избрани од Чарлс Грин, и покрив со ќерамиди во медитерански стил.

loading...

Имот со високо ниво на приватност
Фотографот Александар Вертикоф направил ексклузивни фотографии од имотот во 1997. година.


– Кога го фотографирав, сè беше ненаселено некое време. Веќе 50. години е во фаза на доизградба, тешко беше да се каже кои се соби ги има. Некои од погледите од имотот веројатно веќе не постојат, тревата и зеленилото ќе пораснеа и немаше да можете да ја видите страната на куќата. Не е толку голем имот, но е многу приватен, не можете само да влезете“, изјавил тој за Daily Mail.
Да потсетиме, Анџелина Џоли ја доби правната битка против нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит во нивната војна за винаријата Chateau Miraval, каде што се венчаа во 2014. година. Во последната од серијата престрелки, тимот на Џоли побара документи од Пит, неговиот бизнис менаџер и неговата компанија „Мондо Бонго“. Таборот на Пит жестоко се бореше да го одбие барањето на Џоли за документи и кореспонденција. Судијата во Лос Анџелес рекол дека Пит и неговите партнери морале да ги предадат на спротивната страна и одлучиле дека не можат ни да чекаат додека не се жалат на одлуката.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …