Лозано и бендот со двочасовен концерт во Маврово на 2-ри август!

Миленикот на публиката, еден од нашите најпопуларни пејачи, Влатко Лозаноски – Лозано за празникот „2-ри Илинден“ ќе настапи во Маврово.
Поточно, Лозано заедно со својот бенд ќе одржат двочасовен концерт во ексклузивниот ресорт „Радика“, а гости се очекуваат од повеќе градови на нашата земја, со оглед на тоа дека овој познат туристички центар е преполн за овие празнични денови…

This image has an empty alt attribute; its file name is lozano-koncert.jpg

loading...

„Ова е мој прв настап во Маврово како што паметам и искрен да бидам многу се радувам. Сум пеел скоро во сите градови во Македонија, но ова ќе биде прв настап во Маврово. Јас сум сигурен јас и мојот бенд ќе го дадеме максимум од себе и дека ќе направиме концерт за паметење“ – накусо изјави популарниот пејач.
Инаку Лозано цело лето има набиена агенда со настапи. Неодамна беше настапот на „Пиво-фест“ во Прилеп, па на 30-ти јули следува заедничкиот концерт со „Некс Тајм“ на „Антички театар во Охрид“, па на 2-ри август во Маврово, па потоа Струмица, Кичево, Богданци и уште неколку други градови…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …