КЛУЧЕН Е 28. ЈУЛИ – ЅВЕЗДИТЕ КОМАНДУВААТ ПРЕСВРТ: Не смеете да се двоумите, енергијата ќе биде многу силна

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Ќе бидете самоуверени и ќе имате силна енергија
Најромантичниот и најемотивниот период започнува на 28. јули. Тоа ви носи радост, љубов и креативност, па ова е идеална можност да правите работи од кои сте се плашеле. Бидете храбри и фрлете се што ви пречи во животот. Нема да добиете подобра шанса да ги свртите работите во ваша корист, затоа не двоумете се!
Оваа млада Месечина, бидејќи е во Лав, на сите им дава доверба, сила и верба во себе! Бидејќи сите го чувствуваме тоа, сега е вистинското време да преземеме чекори. Да фрлиме се што не мачи кога се во прашање љубовта, кариерата, пријателствата како и работите кои ги правиме во секојдневниот живот! Не плашете се од оваа моќна енергија, нека ве води!

Еве како Младата Месечина во Лав ќе влијае на хороскопските знаци:


Овен – некои Овни сега започнуваат заеднички живот со партнерот. Исто така, маските паѓаат и сега можете јасно да го видите оној/онаа спроти вас. Слободните можат сериозно да се заљубат!

Бик – акцентот е ставен на кариерата. Сега најважно е да се зборува јасно и гласно. Плодовите на трудот се реализираат во октомври.


Близнаци – ви следи ненадејно патување каде преку комуникација остварувате одлични контакти кои ќе ви бидат од голема помош во наредниот период.

Рак – очекувајте го неочекуваното кога е кариерата во прашање! Ви следи покачување и напредување во кариерата за кое сонувавте!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 05.12.2022: Треба да ги решите вашите емотивни дилеми, пред некој да ве фати „на дело“ или да ве изненади…

Овен Љубов: Партнерот очекува од вас да блеснете во полн сјај. Можеби ќе треба малку …