(ФОТО) СРЕДЕ СКАНДАЛОТ ОКОЛУ КРИЕЊЕТО НА ВИСТИНАТА ЗА ШУМАХЕР, СЕ ПОЈАВИЛА КОРИНА! Собраните зборувале како да не е жив, таа плачела…

Михаел Шумахер доби драгоцено признание за неговиот хуманитарен придонес, а наместо тоа наградата ја примила неговата сопруга Корина.
Познатиот Формула 1 возач Михаел Шумахер (53) не е виден во јавноста од декември 2013. година, кога имаше страшна несреќа на скијање на Алпите. Шумахер бил во индуцирана кома од која се разбудил по шест месеци, но неговото семејство го чува во тајност во едно швајцарско село во близина на Женева, а поради мистеријата пријателите се почесто се јавуваат да слушнат објаснување бидејќо Корина, Мик и Ралф „му должат на светот“.
Така, последен во низата што се појави е поранешниот агент и близок пријател на Шумахер, Вили Вебер, кој во остро интервју го обвини семејството Шумахер дека „лажело девет години“, така што среде скандалот во јавност се појавила неговата сопруга Корина.

This image has an empty alt attribute; its file name is korina-sumaher-2.jpg
Шумахер во средата ја прими државната награда на покраината Северна Рајна-Вестфалија за неговата хуманитарна вклученост, а наградата во негово име ја прими неговата сопруга Корина. Таа не можела да ги сокрие емоциите и се расплакала кога и беше доделена плакетата, а покрај неа на настанот присуствувала и нејзината ќерка Џина (25), додека Мик отсуствувал поради болест.
На церемонијата присуствувал и Жан Тод, поранешниот прв човек на Ферари за кого возеше Шумахер, а кој е еден од ретките кои имаа можност да го посетат Германецот по неговата несреќа на скијање.

loading...

This image has an empty alt attribute; its file name is korina-sumaher.jpg

Она што е малку бизарно е што сите зборувале за него како да не е жив и тоа ја погодило Корина.
„Ние бевме непобедлив тим. Михаел ја сакаше својата работа, а тимот сакаше да работи за него. Ни недостигаш… Михаел има прекрасно семејство, неговата сопруга Корина е силна жена”, рекол Тод за време на својот говор, а со тие зборови, ја расплакал сопругата на Шумахер и рекол дека е добро што плаче бидејќи „не е здраво да се задржуваат солзите“.


This image has an empty alt attribute; its file name is korina-sumaher-1.jpg

На доделувањето на големото признание на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, присуствувале многу познати личности, меѓу другите и Каи Ебел, телевизиската икона на Германија.
„Не сум љубител на црвените килими, но ова е важен настан. Време е да добие награда, има освоено се во спортот, но ова е политичко. Иако долги години е далеку од Формула 1. Секој ден ме прашуваат дали сум слушнал нешто за него.Тоа покажува колку ни е важен и колку ни значи“, изјавил Каи Ебел.


Извор: mondo.rs

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто некои луѓе нè НЕРВИРААТ БЕЗ БИЛО КАКОВ ПОВОД? Психолозите даваат објаснување!

Одговорот на ова прашање всушност лежи во нас самите Речиси секој знае некои луѓе кои …