(ВИДЕО) СТРАШЕН МОМЕНТ СНИМЕН НА КАМЕРА! Огромна ајкула скока од морето на само неколку метри од децата: „Ова е БОЛНО!“

Уште една огромна ајкула е видена оваа недела по серијата напади!
На социјалните мрежи се појави неверојатно видео, а луѓето останаа шокирани од ваквото однесување на морскиот ѕвер! На него се гледа огромна ајкула која скока од океанот и се врти како делфин кој прави трик. Тоа беше снимено од Rockaway Times на Rockaway Beach во Квинс, Њујорк по серија забележани ајкули во областа.
Се гледа како огромно морско чудовиште излегува од разбрануваните бранови, кое го извлекува речиси целото тело од водата, а работите да бидат уште полоши, на само неколку метри подалеку, жена со своите деца се капела во водата. Во позадина може да се слушне човек како вика „ова е болна финта“.

View this post on Instagram

A post shared by RockawayTimes (@rockawaytimes)

loading...

Плажата Рокавеј беше практично затворена во вторникот попладне бидејќи уште шест ајкули беа забележани во областа од 3. јули. Според PIKS11, имало четири напади на ајкула на три различни плажи на Лонг Ајленд од 3. јули. Се предупредуваат капачите и посетителите на плажата да бидат дополнително внимателни.
Властите контактирале со истражувачи на ајкули за да видат што може да се направи за тековниот проблем. Се смета дека зголемените температури и потоплите мориња ги доведуваат ѕверовите во поблизок контакт со луѓето. Во понеделникот гувернерката на Њујорк, Кети Хочул, побарала од властите да ги засилат патролите, вклучително и употреба на дронови и хеликоптери за следење на океанот.
„Ќе преземеме акција за да ги прошириме патролите за ајкулите и да ги заштитиме посетителите на плажа од потенцијално опасни ситуации“, рекла Хочул.
Погледнете го неверојатното видео:Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто некои луѓе нè НЕРВИРААТ БЕЗ БИЛО КАКОВ ПОВОД? Психолозите даваат објаснување!

Одговорот на ова прашање всушност лежи во нас самите Речиси секој знае некои луѓе кои …