(ВИДЕО) ГОЛМАНОТ МУ СЕ СМЕЕЛ – Новата ѕвезда на „Челзи“ ја изведе најсрамната „паненка’, гледачите не можеа да се изначудат

Новата ѕвезда на Челзи, Конор Галагер, е автор на еден од најлошите пенали што сме ги виделе во последните години. На натпреварот против Шарлот тој прописно се обрукал.
Галагер, дете на клубот од Стемфорд Бриџ, минатата сезона ја мина на позајмица во Кристал Палас, каде со фантастични настапи се стекна со статус на англиски репрезентативец.
Секако, Челзи веднаш го врати од позајмица и го „турна“ во прв план, а очекувањата од него се огромни. Сепак, тој ќе сака што побрзо да го заборави натпреварот одигран синоќа.
Челзи поведе на пријателскиот натпревар во Северна Каролина против Шарлот со голот на Кристијан Пулишиќ, но домашните израмнија од пенал преку Даниел Риос.


Следуваше пенал за да се реши победникот, а тимот на Шарлот таму подобро се снајде, кој победи благодарение на срамно изведениот пенал на Конор Галагер.
Младата ѕвезда на Челзи се обиде да го исмее голманот на американскиот тим, но на крајот тие му се смееја. Голманот не наседнал на „паненктата“, ниту пак играчот од средниот ред на англиската репрезентација успеал да го направи тоа што го сакал, па гледачите останале во чудо по овој потег.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ферстапен незапирлив до пол позицијата на „Каталуња“

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, ја освои пол-позицијата пред Шпанското ГП, седмата трка во …