(ФОТО) Пијан маж го згрешил хотелот и протестирал затоа што не го пуштале во собата

Пијан маж во Бурнмаут, Англија, кој легнал пред хотелот во знак на протест затоа што персоналот не го пуштал во неговата соба, бил преместен од полицијата – затоа што дошол во погрешен хотел.
Во знак на протест поради тоа што му било одбиен влезот во она што тој мислел дека е неговата соба, еден човек решил да легне на тротоарот пред хотелот – додека не бил запрен од полицијата во Дорсет.
Полицајците дојдоа на местото на настанот по извештаите за пијан маж кој лежи на тротоарот пред Премиер Ин во Бурнмаут во раните утрински часови во неделата во знак на протест.
Потоа му помогнале да стигне до неговиот хотел кој бил во близина.

Полицијата на Твитер објави: „Полицајците се пресметале со пијан маж кој се обидувал да влезе во хотел каде што немал резервација“.
„Тој легна на подот во знак на протест. Полицијата го врати во хотелот од другата страна на улицата за кој имаше резервација“, додаваат тие.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …